Murjāņu volejbolistiem divi zaudējumi piecu setu cīņās Sējas sporta hallē

Foto - pexels.com Foto - pexels.com

Trīs piecu setu spēles un vēl vienu papildus setu četru dienu laikā aizvadījusi volejbola kluba “Piejūra”/Murjāņu sporta ģimnāzijas komanda. Piektdien vakarā savā laukumā Sējas sporta hallē Saulkrastu novadā mājinieki vairāk nekā divarpus stundu ilgā cīņā tomēr nespēja izcīnīt vietu Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā.

Astotdaļfināla pirmajā spēlē VK “Piejūra”/MSĢ komanda, kurā pārsvarā spēlē 15-16 gadus veci Murjāņu ģimnāzijas audzēkņi, otrdien viesojās pie volejbola kluba “Meža īpašumi/Līgatne” un piedzīvoja zaudējumu 2:3 (17:25, 19:25, 25:23, 31:29, 9:15).

Pirmajā un otrajā setā uzvaru laukuma saimnieki panāca pašās beigās (25:17 un 25:19). Trešā seta beigās jau viesi spēja atspēlēties no 17:20 un panākt uzvaru, bet ceturtajā atspēlēja četras mačbumbas un panāca izlīdzinājumu spēlē. Izšķirošo piekto setu Līgatnes volejbolisti iesāka ar četriem punktiem pēc kārtas un iniciatīvu vairs neatdeva. Viesiem Matīss Šalkovskis guva 21, Ralfs Andrejevs 20 un Valters Ķirsons 12 punktus.

Atbilstoši Latvijas kausa nolikumam, “Piejūra”/MSĢ komandai atbildes spēlē piektdien Sējas sporta hallē pietika ar uzvaru ar jebkādu rezultātu, un tādā gadījumā tiktu izspēlēts “zelta sets” līdz 25 punktiem. To viņi arī panāca – 3:2 (25:27, 25:22, 25:16, 21:25, 15:12).

Pirmajā setā mājinieki atspēlēja trīs setbumbas, tomēr zaudēja. Otrajā nosargāja seta vidū iegūto dažu punktu pārsvaru, bet trešajā vinnēja jau krietni pārliecinošāk. Ceturtajā seta Līgatnes volejbolisti panāca izlīdzinājumu, tomēr piektajā “Piejūra”/MSĢ nodrošināja uzvaru mačā. Punktiem bagātākie spēlētāji bija M.Šalkovskis (18), Jēkabs Ekhards (16) un Toms Emīls Liepa (13).

Sekoja izšķirošais “zelta sets”, kurā drāmas nebija mazāk kā visā iepriekšējā pretinieku duelī. Murjāņieši seta pirmā pusē atspēlēja četru punktu deficītu (12:12 pēc 6:10), vēlāk nonāca zaudētājos ar “mīnus pieci” (15:20), taču guva sešus punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā (21:20). Tomēr gandrīz triju stundu ilgās cīņas beigās vairāk aukstasinības bija palicis viesiem – 23:25.

Dienu iepriekš turpat Sējā VK “Piejūra”/MSĢ volejbolisti aizvadīja Nacionālās līgas kārtējo spēli un vēl vienā piecu setu cīņā ar 2:3 (26:24, 17:25, 18:25, 25:21, 12:15) piekāpās pagaidām bez zaudējumiem spēlējošajai Vecumnieku komandai. Mājiniekiem Patriks Orups guva 25 un Matīss Šalkovskis 15 punktus.

Līdzšinējās sešās Nacionālās līgas spēlēs Murjāņu volejbolistiem ir divas uzvaras, seši punkti un septītā vieta deviņu komandu konkurencē.