Basketbola "play off": Mārupe jau otrajā kārtā, Ādažiem sezona galā, Siguldai vēl jācīnās

Foto - basket.lv Foto - basket.lv

Trīs Pierīgas basketbola klubi pēc pirmajām divām aizvadītām izslēgšanas turnīru spēlēm ir katrs atšķirīgā situācijā. Mārupes sporta centra komanda jau iekļuvusi Reģionālās līgas ceturtdaļfinālā, basketbola klubam “Ādaži/Carnikava” sezona pēc diviem zaudējumiem beigusies, bet basketbola klubam “Sigulda/Modern house” būs jāaizvada Nacionālās līgas astotdaļfināla izšķirošā trešā spēle.

Pēc zaudējuma viesos pret “Spars”/Ventspils Augstskolas komandu (89:116) siguldiešiem arī otrās cīņas pats sākums savās mājās neko labo nesolīja (2:8). Taču viņi diezgan ātri atspēlējās, vēl pirmajā ceturtdaļā pārņēma vadību un pirmā puslaika galotnē sasniedza 12 punktu pārsvaru (33:21). Otrā puslaika sākumā ventspilnieki deficītu sadeldēja līdz četriem punktiem (40:36), brīžiem viņiem bija arī “mīnus pieci” un seši punkti, taču lielākoties “Sigulda/Modern house” basketbolisti noturēja 8-12 punktu starpību un revanšējās par zaudējumu pirmajā spēlē 88:75.

Uzvarētāju sastāvā Didzis Mališevs guva 20 punktus, Kārlis Večens savāca 16 punktus, 9 rezultatīvas piespēles un 7 atlēkušās bumbas, Roberts Žubulis iemeta 14 punktus un Rihards Strauts 12 punktus.

Bez problēmām RBL izslēgšanas pirmo kārtu pārvarēja Mārupes sporta centra basketbolisti, kuri “Buki/Juniors” komandu uzvarēja arī viesos Gulbenē. Izšķirošie notikumi risinājās pirmā puslaika pēdējās piecās minūtēs, kad mārupieši guva 15 punktus pēc kārtas un pārsvaru palielināja līdz 40:24. Ceturtajā ceturtdaļā starpība sasniedza arī 29 punktus, beigu rezultāts – 73:46 mārupiešu labā (pirmajā spēlē Mārupē bija 79:55).

Atbildes mačā rezultatīvākie viesu rindās bija Roberts Ciganskis (13 p.), Toms Lūkass Ailis (12), Roberts Porietis (12) un Jēkabs Niedra (11). Ceturtdaļfinālā mārupieši spēlēs ar BK “Jaunpils”.

Savukārt basketbola klubam “Ādaži/Carnikava” RBL izslēgšanas turnīrs beidzies jau pēc pirmajām divām spēlēm. Mājas spēlē jau pirmā puslaika izskaņā viņu pretinieku Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes basketbolistu pārsvars sasniedza 18 punktus (18:36) un otrajā puslaikā tuvāk par astoņiem punktiem (47:55) mājiniekiem pietuvoties neizdevās – zaudējums 64:76.

Rolands Dovgjallo laukuma saimniekiem guva 19 punktus un Jānis Ābols.

6.martā NBL astotdaļfināla sērijas otro spēli pret “DSN/Turība” vienību aizvadīs Salaspils sporta skolas basketbolisti, kuri pirmo maču uzvarēja 74:72.