Svarīgas uzvaras gūst Salaspils handbolisti un "Piejūras" volejbolisti

Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Revanšējoties ceturtdaļfināla sērijas otrajā spēlē Sējas sporta hallē, cīņu par medaļām Latvijas volejbola čempionātā turpina volejbola kluba “Piejūra”/Murjāņu sporta ģimnāzijas komanda. Pie panākuma Latvijas handbola pirmās līgas turnīrā sestdien tika Salaspils sporta skolas handbolisti.

Latvijas čempionāta pamatturnīru VK “Piejūra”/MSĢ volejbolisti pabeidza septītajā vietā (5-11) un izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā tikās ar otrās vietas īpašnieci “Vecumnieku” komandu (12-4). Pirmajā spēlē pirms nedēļas Misas pamatskolas sporta zālē viesiem nācās piedzīvot zaudējumu 0:3 (20:25, 18:25, 26:28). Atbildes mačs sērijā līdz divām uzvarām notika sestdien Sējas sporta hallē.

Pirmā seta izskaņā mājinieki no 16:20 prata panākt setbumbu (24:23), tomēr daudz pieredzējušākie viesi viņiem sagādāja zaudējumu 25:27. Otrajā setā laukuma saimnieki iztērēja triju punktu pārsvaru un paši nonāca zaudētājos 16:19, tomēr atguva vadību (21:20) un vinnēja setu 25:23. Trešais sets “Piejūras” volejbolistiem sākās neveiksmīgi (1:5, 3:8), bet beidzās ar pārliecinošu uzvaru 25:15. Savukārt ceturtajā jau sākumā iegūto 3-5 punktu pārsvaru mājinieki nosargāja līdz beigām – 3:1 (25:27, 25:23, 25:15, 25:20).

Uzvarētājiem Toms Emīls Liepa guva 22 punktus, Indars Asars 20 un Eduards Dūdens 12 punktus. Sērijas izšķirošā trešā spēle notiks “Vecumnieku” laukumā.

Svarīgu uzvaru cīņā par otro vietu Latvijas pirmās līgas čempionātā sestdien izcīnīja Salaspils sporta skolas handbolisti. Viesos pret “RPI-S” vienību salaspilieši pēc neveiksmīga sākuma (3:7) ne tikai atspēlējās, bet arī paši ieguva četru vārtu pārsvaru (14:10). Otrajā puslaikā ar pieciem precīziem metieniem pēc kārtas starpība tika palielināta līdz “plus septiņi” (24:17) un pretinieki noturēti drošā attālumā – 31:27.

Salaspils komandas labā pa pieciem vārtiem guva Justs Vidzis un Matīss Strautnieks, pa četriem – Marks Plūme, Edvards Ernests Purviņš un Rainers Gailums.

Viņiem šī bija devītā uzvara sezonas 16 spēlēs, un ar 18 punktiem Salaspils sporta skola ieņem otro vietu aiz pārliecinošajiem līderiem ONSC/HK “Ogre” handbolistiem (31 p.). 18 punkti ir arī “RPI-S” komandai, bet Ulbrokas sporta klubam 16 punkti. Tiesa, salaspiliešiem atlikušas vairs tikai divas spēles, bet abiem galvenajiem konkurentiem pa trim.