Salaspils basketbolisti ar uzvaru Gulbenē nodrošina vietu NBL finālā

Foto - "Gulbenes buki" Foto - "Gulbenes buki"

Nonākuši zaudētājos “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas pusfināla sērijā pret “Gulbenes bukiem”, Salaspils sporta skolas basketbolisti izcīnīja divas uzvaras nākamajos mačos, vinnēja sērijā 2:1 un jau debijas sezonā iekļuva finālā pēc ranga otrā spēcīgākajā līgā. Pērn salaspilieši spēlēja Reģionālās basketbola līgas (trešās) finālā.

Svētdien pusfināla izšķirošajā spēlē Gulbenē viesi nopietnu pieteikumu uzvarai veica pirmā puslaika vidū, kad ar 14:2 izrāvienu panāca pirmo vērā ņemamo pārsvaru (21:13). Otrajā ceturtdaļā “buki” uz īsu brīdi samazināja starpību līdz trim punktiem (24:21), taču tad sešas minūtes pēc kārtas nespēja gūt ne punkta, un, lai arī uzbrukumā īpaši spoži negāja arī Salaspils komandai, viesi atpūtā devās ar deviņu punktu handikapu (35:26).

Izšķirošie notikumi norisinājās otrā puslaika sākumā, kad piecu minūšu laikā salaspilieši rezultāta starpību palielināja līdz 23 punktiem (54:31). Ceturtās ceturtdaļas pašā sākumā gulbenieši pretiniekus pārsteidza ar presingu un diviem precīziem tālmetieniem (60:47), taču nekur tuvāk tā arī vairs netika – Salaspils basketbolisti svinēja uzvaru 80:68.

Uzvarētāju labā pieci spēlētāji guva vismaz desmit punktus, visvairāk – pērn “Gulbenes buku” sastāvā spēlējušais Jānis Antrops (14). Dāvim Klegerim 13 punktu, Kristiānam Pastoram 11, Jānim Pozņakam un Jānim Lasmanim pa 10.

Fināla sērijā, kas ritēs līdz trim uzvarām, Salaspils sporta skolas pretinieks būs basketbola klubs “Jelgava”, kas pamatturnīrā ieņēma pirmo vietu NBL Rietumu grupā (15-3; salaspilieši ar bilanci 15-5 bija trešie Austrumos). Komandas šosezon tikās Latvijas kausa izcīņas otrajā kārtā, kur divu spēļu summā uzvarēja salaspilieši (96:74 un 72:80). Fināla pirmā spēle paredzēta 12.aprīlī.