Ķekavā noskaidroti Latvijas badmintona čempioni, vairākas medaļas siguldiešiem

Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Ķekavas vidusskolas sporta kompleksā piekto reizi pēdējo sešu gadu laikā sadalīti Latvijas badmintona čempionāta medaļu komplekti. Par titulētāko spēlētāju kļuva Siguldas badmintona kluba pārstāve Jekaterina Romanova, kura izcīnīja divas zelta un vienu sudraba medaļu (bronzas medaļas netika izspēlētas).

Vienspēļu turnīrā J.Romanova pusfinālā pārliecinoši pieveica Grietu Jermacāni 21:5, 21:10, bet finālā Ievu Popi 21:13, 21:19 un atguva Latvijas čempiones titulu pēc četru gadu pārtraukuma.

Dāmu dubultspeļu turnīrā Jekaterina triumfēja jau sesto gadu pēc kārtas. Viņas partnere šoreiz bija Liāna Lenceviča, ar kuru zelta medaļa tika izcīnīta 2019.un 2020.gadā (pēdējos trijos gados – ar Annu Kupču). Pusfinālā pret Kristīni Gurecku un Ievu Popi uzvarai bija nepieciešami trīs seti (21:16, 19:21, 21:15), toties finālā Madara Gaure un Anželika Nadtočija tika sagrautas 21:9, 21:7.

Savukārt jaukto dubultspēļu turnīrā Romanova pārī ar Gunti Lavrinoviču vienīgo zaudējumu piedzīvoja  finālā pret Tomu Salu un Kristīni Gurecku – 17:21, 16:21. Pirms tam pusfinālā siguldieši bija pārspējuši savus novadniekus un kluba biedrus Artūru Akmeni un Anniju Rulli-Titavu (21:9, 21:18).

Vīru vienspēļu turnīrā jau desmito gadu pēc kārtas nepārspēts palika Niks Podosinoviks, kurš čempionātā pārstāvēja badmintona klubu “Baloži”. Pusfinālā pret Artūru Akmeni no Siguldas viņš gan zaudēja vienu setu (21:14, 14:21, 21:14), bet finālā uzvarēja Reini Kraukli 22:20, 21:15.

A.Akmens pēc zaudējumiem divos pusfinālos pie zelta medaļas tika vīru dubultspēļu turnīrā, kur kopā ar Reini Kraukli izšķirošajā mačā pieveica Siguldas BK pārstāvi Ardi Danielu Bedrīti un Teodoru Kerimovu 21:15, 21:16. Akmenim un Krauklim šis bija trešais Latvijas čempionu tituls pēc kārtas.