Pierīgas basketbola klubiem trīs zaudējumi Nacionālajā līgā

Foto - BK "Sigulda/Modern house" Foto - BK "Sigulda/Modern house"

Trīs neveiksmes trijās spēlēs piedzīvojuši Nacionālajā basketbola līgā spēlējošie Pierīgas klubi no Salaspils, Siguldas un Ķekavas. Līdz pamatturnīra beigām vairumam komandu atlicis aizvadīt pa 2-3 spēlēm.

Divu NBL Austrumu grupas līdervienību savstarpējā spēlē otrdien Salaspils sporta skolas basketbolisti uzņēma “Gulbenes bukus”. Lielāko mača gaitu vadībā bija viesi, taču viņu pārsvars reti pārsniedza 4-5 punktu atzīmi. Trīsarpus minūtes līdz pamatlaika beigām salaspilieši zaudēja vēl tikai 55:58, taču tad nerealizēja desmit metienus pēc kārtas un piedzīvoja zaudējumu 59:69.

Laukuma saimniekiem Dāvis Klegeris guva 18 punktus, Jānis Pozņaks 16 un Kristiāns Pastors 10 punktus.

Neveiksme arī BK “Sigulda/Modern house” basketbolistiem, kuri, tāpat kā salaspilieši, jau nodrošinājuši vietu izslēgšanas turnīrā. Viņu pretinieki RSU/VEF Rīga spēlētāji jau pirmajā ceturtdaļā iekrāja solīdu 22:9 pārsvaru, otrā puslaika sākumā siguldieši to uz brīdi samazināja līdz sešiem punktiem (48:42), bet izšķirošais bija ceturtās ceturtdaļas sākums, kad rīdzinieki iemeta 14 punktus pēc kārtas (88:58) un nosargāja uzvaru 99:74.

Siguldas kluba sastāvā rezultatīvākie bija Elvis Saulītis (20 p.), Toms Ķēdis (12) un Markuss Kalniņš (11). Jau trešdien abas komandas vēlreiz tiksies Siguldā.

Basketbola kluba “Ķekava” mājas spēle pret basketbola skolas “Ogre” audzēkņiem bija diezgan līdzīga mačam Salaspilī. Mājinieki ilgstoši bija iedzinējos, taču divarpus minūtes pirms beigām rezultāts bija vēl tikai 71:75. Atlikušajā laikā punktus tomēr guva tikai ogrēnieši – 71:83.

Ralfs Kristians Bensons ķekaviešiem iekrāja 18 punktus, 12 atlēkušās bumbas un 8 rezultatīvas piespēles, Alenam Zubrickim 13 punktu, Mārtiņam Veidemanim 11.

NBL Austrumu grupas tabulā pirmo vietu saglabā Salaspils sporta skolas basketbolisti (14-4), kuriem seko “Gulbenes buki” un RSU/VEF Rīga (pa 13-4). BK “Sigulda/Modern house” ir piektajā vietā (9-8), bet BK “Ķekava” pārliecinoši pēdējā 11.vietā (2-16).